Powiększ tekst Zmniejsz tekst 
Dokumenty / opracowania
RPO ›› Pomoc publiczna ›› Dokumenty / opracowania 
Zgodnie z najnowszym orzecznictwem w obszarze pomocy publicznej (Orzeczenie Sądu w sprawie Lipsk-Halle z dnia 24 marca 2011 r.), wsparcie na budowę infrastruktury może obejmować pomoc publiczną, jeśli infrastruktura ta jest wykorzystywana do celów gospodarczych.


W odpowiedzi na powyższe, Komisja Europejska przygotowała listy sprawdzające/siatki analityczne do oceny występowania pomocy publicznej w projektach infrastrukturalnych (dokument został zamieszczony poniżej).


Wnioskodawcy składający projekty polegające na budowie infrastruktury powinni weryfikować dokumentację konkursową zgodnie z zaleceniami KE, przedstawionymi w ww. listach sprawdzających/siatkach analitycznych.Dokument:
Listy sprawdzające/siatki analityczne do oceny występowania pomocy publicznej w projektach infrastrukturalnych.
Dokumenty / opracowania zostały przygotowane w celu przybliżenia zagadnień dotyczących pomocy publicznej osobom zatrudnionym w instytucjach publicznych, odpowiedzialnych za wdrażanie programów operacyjnych lub za realizację konkretnych projektów finansowanych w ramach tych programów.

Jednocześnie Instytucja Zarządzająca RPO WO 2007-2013 informuje, że właściwymi i kompetentnymi organami uprawnionymi do wydawania oficjalnych wykładni prawa pomocy publicznej są Europejski Trybunał Sprawiedliwości oraz Komisja Europejska. Tym samym interpretacje i omówienia zawarte opracowaniach tworzonych przez Instytucję Zarządzającą RPO WO 2007-2013 nie zawierają i nie mogą zawierać prawnie wiążących wykładni z zakresu europejskiego prawa konkurencji.

Liczba odwiedzin: 10877
 
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności