Powiększ tekst Zmniejsz tekst 
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim
RPO ›› Punkty Informacyjne ›› Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim 

Logo NSSProjekt „System Informacji o Funduszach Europejskich ”, w ramach którego działa Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w województwie opolskim, realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Rozwoju (dawnej Minsterstwo Infrastruktury i Rozwoju) i finansowany jest w formie dotacji celowej ze środków budżetu Państwa, w tym w 15% ze środków krajowych i w 85% ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim tworzą:
  • Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu,
  • 4 Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w: Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku i Nysie.
Zadania Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim:
  • prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych, poprzez wyczerpujące i nieodpłatne udzielanie zainteresowanym beneficjentom informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej,
  • definiowanie potrzeb beneficjentów oraz możliwości pozyskania przez nich dofinansowania, a następnie ukierunkowanie na właściwe instytucje pośredniczące lub wdrażające,
  • inicjowanie i organizowanie spotkań/szkoleń/konferencji dla potencjalnych beneficjentów z obszaru województwa,
  • wsparcie beneficjentów programów operacyjnych w procesie rozliczania projektów oraz informowanie na temat zasad kontroli projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.
Punkty udzielają informacji poprzez:
  • kontakt osobisty,
  • kontakt telefoniczny,
  • kontakt korespondencyjny,
  • kontakt drogą elektroniczną.


Usługi są świadczone przez Punkty Informacyjne w oparciu o Standardy Działania Punktów Informacyjnych, opracowane przez Ministerstwo Rozwoju.

.

Informacje udzielone przez pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich nie stanowią oficjalnego stanowiska Instytucji Zarządzających, Pośredniczących i Wdrażających poszczególne Programy Operacyjne i nie mogą stanowić podstawy do formułowania jakichkolwiek roszczeń, a także nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich ani jego pracownicy nie odpowiadają za błędną interpretację udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich ani jego pracownicy nie odpowiadają za błędne interpretacje udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.

Zachęcamy również do podzielenia się Państwa opiniami dotyczącymi funkcjonowania Sieci - poprzez wysłanie maila na adres monitoringpunktow@mr.gov.pl.

Chcesz skorzystać z usługi specjalistycznej (konsultacja na etapie przygotowania i/lub realizacji projektu)? Wypełnij załączony formularz [formularz - .doc] i prześlij na adres mailowy wybranego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich [dane kontaktowe]Liczba odwiedzin: 8491
 
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności